خانه / مقالات جرثقیل / انواع بوم جرثقیل

انواع بوم جرثقیل

کرایه جرثقیل

انواع بوم جرثقیل

جرثقیل ها با توجه به کاربردهای آنها در ظرفیت های مختلفی ساخته می شوند که توانایی و قابلیت جابه جایی بارهای سنگین را داشته و در سازه هایی چون ساختمان سازی , برج سازی , در کاخانجات برای جابه جایی بار جهت ثابت نگهداشتن اشیا برای عمل ماشین کاری و در بسیاری کارهای مختلف دیگر مورد استفاده قرار می گیرند انواع بوم جرثقیل با توجه به نوع و کارکرد ماشین در انواع بوم تلسکوپی , جرثقیل بوم خشک , جرثقیل بوم تراک و جرثقیل بوم مفصلی می باشد در ادامه به مشخصات و نوع کارایی این ماشین ها می پردازیم . همراه اجاره جرثقیل یوسفی کرین باشید با اطلاعات مفیدی از بوم جرثقیل و تاثیر آن در خدمت  جرثقیل  :

  • بوم جرثقیل چیست ؟
  • انواع بوم جرثقیل
  • بوم جرثقیل ها چه کاربردی دارند ؟
  • تفاوت جرثقیل بوم تلسکوپی و بوم خشک چیست ؟

اجاره جرثقیل سبک و سنگین در تهران

بوم جرثقیل چیست ؟

از اجزای تشکیل دهنده جرثقیل ها بوم آنها می باشد این بوم از آلیاژهای فولاد مستحکم با 6/ تا 1/2 کربن  ساخته شده است میزان کربن موجود در استحکام و کیفیت آن تاثیر گذار است هر چه کربن بیشتر باشد انواع بوم جرثقیل از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد وظیفه بوم در جرثقیل ها  انتقال و جابه جایی بارهای سنگین می باشد .

انواع بوم جرثقیل ها

انواع بوم جرثقیل ها شامل بوم تلسکوپی ,جرثقیل بوم خشک , جرثقیل بوم تراک و یا جرثقیل بوم مفصلی می باشند در ادامه به پر استفاده ترین آنها می پردازیم .

جرثقیل بوم تلسکوپی چیست ؟

یکی از پرکاربردترین بوم جرثقیل ها نوع بوم تلسکوپی می باشد این نوع شباهت زیادی به تلسکوپ دارد و هنگام باز شدن لوله ها وسط یک جک مجزا از درون هم بیرون می آیند و همچنین هنگام بسته شدن عکس آن عمل می کنند در این نوع هرچه فاصله کالا از جرثقیل بیشتر شود قابلیت جرثقیل نیز در بارگیری کاهش پیدا میکند .

جرثقیل بوم خشک چیست ؟

از انواع بوم جرثقیل  , جرثقیل بوم خشک است این نوع ماشین دارای یک بوم یا چند تکه با طول ثابت است که بوم آنها به صورت سازه شبکه ای lattice بوده سازه فوقانی super structure بر روی میز گردان و به روی کشنده truck قرار دارد این نوع به دلیل ثابت بودن از قدرت کمتری نسبت به نوع بوم تلسکوپی در جابه جایی بار برخوردار هستند .

بوم جرثقیل ها چه کاربردی دارند ؟

علاوه بر شناخت و تعریف بوم به کارکرد آنها می پردازیم انواع بوم جرثقیل ها استفاده های مختلفی در صنعت می شود .

  • استفاده در صنعت کشتیرانی برای حمل قطعات سنگین
  • استفاده در پروژه های ساختمان سازی و برج سازی برای بلندکردن و انتقال مواد ساختمانی چون لیفتراک و کامیون
  • انتقال و جابه جایی واگن ها و قطارها

تفاوت جرثقیل بوم خشک و بوم تلسکوپی چیست ؟

تفاوت جرثقیل بوم خشک و بوم تلسکوپی مکانیزم نوع بوم خشک است مثلا ترمز و کنترل دشوار بوم پیچیده تر از نوع تلسکوپی است اما جدول بار بوم خشک به دلیل ثابت بودن ساده تر است و نکته آخر نیز قدرت بالای جرثقیل بوم تلسکوپی نسبت به جرثقیل بوم خشک  بیشتراست ناگفته نماند که هزینه نگهداری و تعمیرات جرثقیل بوم خشک کمتر از نوع بوم تلسکوپی است .

همه چیز درباره جرثقیل 60 تن

موفق و پیروز باشید

شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 2 Average: 4.5]

حتما ببینید

اجاره جرثقیل در آریاشهر

ضرورت استفاده از جرثقیل

چند ستاره متعلق به ماست [Total: 0 Average: 0]

Call Now Button