خانه / انواع جرثقیل / انواع سیلو

انواع سیلو

انواع سیلو

انواع سیلو

از دوران باستان تا کنون انواع سیلو گندم و سایر غلات وجود داشته اند که نیاز مبرم کشورهایی  که در صنایع کشاورزی از خاک حاصلخیز و کشتزارهای پربار برخوردار بودند بشمار میرفته است . دولت ها برای انبار کردن گندم و سایر غلات همیشه در این معضل بودند که چگونه میتوان محصولات را برای مدت بیشتری دور از هرگونه آفت و حیوانات نگهداری و  انبار کرد . با تکامل  یافتن بشر کم کم انبارهای بزرگ جای خود را به سیلو ها دادن و با ساخت صحیح سیلو ها دغدغه های بشر به حد اقل رسید  . امروزه انواع سیلو سیمان و غلات وجود دارند که از نیازهای هر جامعه ای به شمار میروند . با یوسفی کرین همراه باشید  جابجایی سیلو سیمان و گندم را با اجاره جرثقیل یوسفی هماهنگ کنید

سیلو سیمان

سیلو سیمان

سیمان قربال شده و آماده بسته بندی به دو شیوه نگهداری و انبار میشوند . شیوه  اول به صورت پاکتی بسته بندی شده و  بفروش میرسد که این پاکت ها از چند لایه آببندی شده تولید میشوند . و شیوه دوم فروش و انبار به صورت فله ای میباشد . اما اینکه چرا از سیلوها با طراحی و شکل خاص برای انبار کردن سیمان فله ای استفاده میشود ؟

دلایل ساخت سیلو سیمان

  • همانطور که میدانید برای درست کردن ملات ها از سیمان برای پیوند اصلی ملات استفاده میشود
  • بیشترین درصد تشکیل دهنده سیمان آهک و سیلیس میباشد
  • ترکیب سیلیش و آهک و سایر املاح سیمان را هر گونه رطوبت سیمان را در مرحله سفتکاری قرار میدهد
  • زمانی که در مرحله سفت کاری قرار گرفت بسته بن درصد رطوبت ، سیمان واکنش نشان میدهد
  •  و اینجاست که دیگر سیمان به کل از بین میرود
  • به همین دلیل باید یک مخطرن کاملا قرنطینه برای نگهداری سیمان فله ای تولید شود
  • که در اینجا انواع سیلو سیمان به میان می آیند و کار ما را انجام میدهند

جرثقیل برای جابجایی سیلوهای سیمان

سیلو گندم

سیلو گندم

سیلو های گندم امروزه نیز همانند ساختاری که هزاران سال است بنا میشود و هدف از ساعت آن نیز نگهداری محصولات کشاورزی همچون گندم و غلات است . انواع سیلو گندم را میتوانید ار ارتفاعات و ظرفیت های مختلف امروزه در سرتاسر دنیا مشاهده کنید . سیلوهای کشاورزی را میتوان به دو دسته تقسیم کرد :

  • سیلو رو زمینی
  • سیلو زیرزمینی

سیلوهای قدیمی در مدت طمان ظولانی تولید میشدند  و آزمون خطاهای زیادی روی آنها انجام میشد . سیلوهای مدرن نیز انواع و اقسام مختلفی دارند که خوبی برخی از آنها این است که میتوان  با جرثقیل جابجا نموده و جنس آنها بیشتر از مخازن فلزی هستند که البته دیواره های آن کاملا متفاوت و تجهیزات پیچیده ای دارند .

ساختار سیلوهای مدرن

اما امروزه دیگر برای ساخت انواع سیلو سالها وقت صرف نمیکنند . پروژه های ساخت سیلو در کمتر از 1 ماه تمام میشوند و تجهیزات کاملا پیچیده و محاسبه شده در سیستم انواع سیلو برقرار میشود . ریشه یابی تجهیزات سیلو ها به همان ساختار دوران گذشته بازمیگردد اما کارایی و سیستم مراقبتی و تست اولیه بسیار مدرن و بروز میباشد .همچنین سیلو سیمان نیز امروزه تنها در مخازن های بزرگ و متحرک تولید میشوند که میتوان از جرثقیل برای جابجایی این سیلو ها استفاده کرد که این واقعا نسان دهنده قدرت بشر میباشد .

تجهیزات سیلوهای مدرن عبارتند از :

سیستم شبکه ای کامپیوتری در تمام محیطهای سیلو

بخش برق رسانی سیلوها

تجهیزات برق اضطراری برای مواقع ضروری

اتاق کنترل برای سیلو سیمان و غلات

سیستم کنترل روشنایی برای هردو سیلوها

بخش حفاظتی رعد و برق برای سیلوهای فلزی

سیستم ارتباط تلفنی داخلی برای سیلو گندم و سیمان هر دو

نکته . اگر قصد جابجایی سیلوها را دارید و در هر گوشه ای از تهران نیاز به جرثقیل برای جابجایی و نصب سیلو پیدا کردید ، خدمات کرایه جرثقیل یوسفی کرین شما را به صورت 24 ساعته پشتیبانی خواهد کرد

کرایه جرثقیل در تمام نقاط تهران

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button