خانه / مقالات جرثقیل / انواع جرثقیل های کامیونی

انواع جرثقیل های کامیونی

انواع جرثقیل های کامیونی

انواع جرثقیل های کامیونی

همانطورکه در مقاله های قبلی نیز اشاره نمودیم هدف از اختراع ماشین جرثقیل بلند کردن اجسام سنگین , جابه جایی ,آنها و در کل سرعت بخشیدن به کارهای بشر می باشد این دستگاه مجموعه ای از ماشین های ساده می باشد و این ماشین های ساده در اصل به آن قابلیت مکانیکی می دهند ساخت جرثقیل ها و مقاومت مکانیکی ماشین ها باید به گونه ای باشد که هنگام جابه جایی اجسام سنگین سرنگون نشده یا شکسته نشوند و تمامی این ماشین ها از این قائله مستثنی نیستند از لحاظ ساختاری نیز این ماشین در چند دسته مختلف تولید و روانه بازار می شوند که انواع جرثقیل های کامیونی نوعی از این ماشین ها می باشد . . یوسفی کرین ارائه کننده خدمات اجاره جرثقیل با بهترین های جرثقیل کفی دار  در خدمت شماست  . در اینجا شما را با اطلاعاتی از انواع جرثقیل های کامیونی همراه میکنیم . همراه ما باشید با :

  • جرثقیل کامیونی چیست ؟
  • انواع جرثقیل های کامیونی
  • جرثقیل های کامیونی چه کاربردی دارند ؟

اجاره جرثقیل در تهران

جرثقیل کامیونی چیست ؟

جرثقیل کامیونی طراحی خاصی و منحصر به فردی داشته و با توجه به نامش ظاهری کامیون شکل دارند همچنین از ناحیه پشتی شبیه به کامیون هستند این نوع به دلیل داشتن چرخ باعث تسریع در جابه جایی شده اما به دلیل قدرت کم مناسب کارهای کوچک می باشند   قابلیت ظرفیت بار این نوع جرثقیل ها ظرفیت های از 10 تا 1100 تن را دارا می باشند همچنین قادر به گردش تا 180 درجه و حتی در بعضی از آنها گردش تا 360 درجه نیز می رسد .و مورد استفاده در محیط های باز و بسته می باشند همچنین در دو نوع کابین دار و بدون کابین دسته بندی می شوند .

انواع جرثقیل های کامیونی

جرثقیل کامیونی بوم تلسکوپی

از انواع جرثقیل های کامیونی نوع بوم تسکوپی می باشد تلسکوپ آن از آلیاژ فولاد ساخته شده و با هیدرولیک به صورت خشاب و یا تلسکوپ داخل یکدیگر قرار می گیرند و هنگام باز شدن  نیز عکس این عمل بوده و هر یک توسط جکی مجزا از داخل یکدیگر بیرون می آیند نکات قابل توجه در این نوع جسم مورد نظر برای جابه جایی  هرچه فاصله بیشتری از جرثقیل داشته باشد میزان توانایی جرثقیل نیز کاهش پیدا می کند .

جرثقیل کامیونی خرپایی

گونه ای دیگر از انواع جرثقیل های کامیونی نوع خرپایی می باشد که بسیار پر استفاده بوده و مناسب جابه جایی اجسام سنگین می باشد این ماشین ها در گذشته عملکردی ساده داشته مثلا برای انتقال بارهای سنگین  کاربرد داشتند اما امروزه با توجه به نیاز صنعتگران و کارفرمایان ساخته می شود .ویژگی این نوع نسبت به جرثقیل کامیونی بوم تلسکوپی این است که سریعتر برای انجام کار آماده شده همچنین سبکتر بوده و ظرفیت بیشتری نیز دارد .

چرثقیل های کامیونی چه کاربردی دارند ؟

انواع جرثقیل های کامیونی مورد استفاده برای جابه جایی اجسام فراتر از نیروی انسانی است ساخت این نوع جرثقیل ها در صنعت باعث تسریع امور کاری و پیشرفت صنعت شده است به کمک این ماشین می توان کالا را در اسرع وقت از محلی به محل دیگر برد همچنین در ساختمان سازی نیز جرثقیل های کامیونی مورد استفاده قرار می گیرد

انواع جرثقیل کارگاهی را بشناسید

موفق و پیروز باشید

کرایه جرثقیل یوسفی کرین

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

حتما ببینید

اجاره جرثقیل در آریاشهر

ضرورت استفاده از جرثقیل

چند ستاره متعلق به ماست [Total: 0 Average: 0]

Call Now Button