خانه / مقالات جرثقیل / همه چیز درباره ترانزیت

همه چیز درباره ترانزیت

ترانزیت چیست

همه چیز درباره ترانزیت

ترانزیت چیست ؟ درباره ماشین سنگین ترانزیت بیشتر بدانید . بدون شک کلمه ترانزیت به گوش اکثر ما رسیده و شاید بارها و بارها این از طریق مختلف این کلمه را شنیده باشیم حتما تاکنون در جاده ها خودروهای بزرگ و سنگین را مشاهده کرده باشید این ماشین های بزرگ به حمل و نقل کالا به کشورهای دیگر می پردازند یا برعکس از کشورهای دیگر وارد ایران می شوند وکالاهایی را وارد کشور و بازار ما می کنند این نوع صادرات و واردات طبق تفاهم هایی است که میان دو یا چند دولت منعقد می شود در ادامه به مفهوم  , انواع  , مجوز و در کل به همه چیز درباره ترانزیت می پردازیم . شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین شما را در ادامه با اطلاعات مفیدی از انواع ترانزیت آشنا خواهد کرد . همراه ما باشید با   :

  • مفهوم ترانزیت
  • ترانزیت های هوایی چیست ؟
  • ترانزیت های ریلی چیست ؟
  • ترانزیت های داخلی چیست ؟
  • ترانزیت های خارجی چیست ؟
  • مجوز ترانزیت

همه چیز درباره لودر

مفهوم ترانزیت

ترانزیت به مفهوم ارسال کالا و یا اقلام می باشد که از طرف فروشنده ارسال شده اما هنوز به مقصد و خریدار نرسیده و در مسیر می باشد .

ترانزیت های هوایی چیست ؟

یکی از راه های ورود و خروج کالا حمل و نقل هوایی می باشد که در هر کشوری صورت می گیرد این نوع ترانزیت هوایی نام دارد که بارهای خاص با حجم کم حمل و نقل می کند از کالاهای مهم که از این طریق صادر و وارد می شود محصولات کشاورزی می باشد از آنجا که محصولات کشاورزی از پایداری کمی برخودار هستند ترانزیت هوایی یک از راه هایی بوده که در سریع ترین وقت ممکن آن را به مقصد می رساند .

ترانزیت های ریلی چیست  ؟

این نوع ترانزیت ها مخصوص حمل کالا با حجم بالا که از طریق خطوط ریلی حمل و نقل می شود اما فقط برخی شهر ها در کشور ما از این خطوط بهره مند هستند زیرا راه اندازی خطوط ریلی بسیار دشوار است هنگامی که این خطوط بین دو شهر یا دو کشور وجود داشته باشد امکان ترانزیت های ریلی نیز وجود دارد اما در کشور ما این خطوط محدود بوده و فقط با کشور های افعانستان , تاجیکستان و قرقیزستان تبادلات ریلی داریم اما گفته می شود که به زودی خط ریلی بین ایران و چین نیز قرار است راه اندازی  شود .

ترازیت های داخلی چیست ؟

هنگامی که کالا در یکی از گمرک های کشور قرار دارد و کارهای مربوط به ترخیص آن باید در گمرکی دیگر در آن کشور صورت گیرد پس در این صورت کالا به گمرک دوم انتقال می یابد این جابه جایی کالا ترانزیت داخلی نام دارد .

ترانزیت های خارجی چیست ؟

اگر تعداد کشورهای درگیر حمل و نقل 3 یا چند کشور باشند و انتقال کالا برای رسیدن به مقصد از 3 کشور یا بیشتر باشد این نوع ترانزیت خارجی نام دارد و اینکه زمان ورود و خروج مشخص بوده و نباید خلل و تاخیری در آن صورت گیرد همچنین مرزها و گمرک های هر کشور برای دریافت و یا انتقال کالا مشخص می شود .

مجوز ترانزیت

کشورهایی که روابط تجاری بسیاری با یکدیگر دارند و قراردادهایی را میان خود منعقد می کنند تا از اتلاف وقت و هزینه های اداری بکاهند به همین دلیل طبق مقررات قراردادهای منعقد شده بین بین دولت های دو طرف به مجوز احتیاج نداشته اما غیر از زمانی که بنا بر علل امنیتی و مذهبی ورود کالا به کشور ممنوع بوده شورای امنیت کشور نیز وظیفه دارد فهرست کالاهای ممنوع را برای ترانزیت تهیه و در اختیار دولت قرار دهد ممنوعیت این کالا نیز توسط هیات وزیرات تصویب می شود همچنین برای ترانزیت های خارجی محموله های دامی , نباتی و شیمیایی نیز باید بنا به اخذ مجوز نمود .

موفق و پیروز باشید

شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

حتما ببینید

اجاره جرثقیل در آریاشهر

ضرورت استفاده از جرثقیل

چند ستاره متعلق به ماست [Total: 0 Average: 0]

Call Now Button