خانه / مقالات جرثقیل / همه چیز درباره لودر

همه چیز درباره لودر

ماشین لودر

همه چیز در مورد لودر

از جمله ماشین های سنگین و پرکاربرد که در پروژه هایی مانند , راه سازی , ساختمان سازی , و پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار گرفته و کاربرد دارند لودر ها هستند این ماشین ها تراکتورهایی بوده که در جلو به جامی مجهز هستند لودر یک واژه لاتین و به معنای حمل کننده می باشدامروزه این ماشین ها توسط شرکت های مختلفی تولید می شود از جمله معروفترین این برند ها کاترپیلار , کوماتسو , ولوو , هیوندای , کاوازاکی , و هیتاچی , چانگلین , شانیویی و…می باشد در ادامه به همه چیز در مورد لودر مانند انواع ,بهترین برند ها در ایران , قسمت های مهم و باربری استاندارد لودرها می پردازیم . شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین شما را در ادامه با اطلاعاتی از ماشین لودر همراه خواهد کرد . همراه ما باشید با  :

 • انواع لودرها
 • بهترین لودر در ایران
 • کاربرد لودرها
 • قسمت های مهم لودرها
 • باربری استاندارد لودرها

درباره کامیون ماک بیشتر بدانید

انواع لودرها

لودر ها انواع مختلفی دارند از جمله بیل گردان , بازویی , بابکت , زیرزمینی  و لودر های خاک بر سر , چرخ زنجیری و چرخ پلاستیکی در ادامه به دو نوع آن اشاره داریم .

لودر چرخ زنجیری

این نوع لودرها دارای عملیات کششی بسیار قوی مانند کندن ریشه درخت , برداشتن کنده درخت ها و برای برداشتن سطوح سیمانی شکسته در فواصل کوتاه  و یا کاردر زمین های ناهمواراستفاده می شود کارایی آنها در فاصله های 17 متر بسیار خوب می باشد .از معایب این نوع سرعت پایین و عدم استفاده بر روی آسفالت می باشد .

نوع چرخ لودر

جنس چرخ زنجیری از پلاستیک یا فلز است چرخ هایی فلزی برای ماشین آلات سنگین خاک برداری و چرخ های پلاستیکی برای ماشین آلات کوچک خاکبرداری مانند بابکت ها استفاده می شود چرخ های پلاستیکی مناسب زمین های سخت و ناهموار نمی باشد .

لودر چرخ پلاستیکی

این نوع نسبت به نمونه قبلی از سرعت بالاتری برخوردار است همچنین برای جابه جایی آنها نیازی به بارگیری توسط تریلر نمی باشد و برای فاصله های 170 متر استفاده و ابعاد بیشتری نسبت به لودر چرخ زنجیری دارند و از دیگر ویژگی های آن می توان به قیمت پایین تر و هزینه مصرفی کمتر اشاره نمود .

بکهو لودر

این ماشین لودرهای کوچکی بوده که بر پشت خود بیل مکانیکی داشته و برای کارهای سبک استفاده می کنند این نوع به دلیل دو کاره بودن در بسیاری از پروژه های کوچک کاربرد دارد مشخصات آنها مانند لودرها و بیل های مکانیکی است .

بهترین لودر در ایران

کوماتسو

این نوع لودرها شامل , 250 (لودر3 تن), 320(4تن) , 420(5تا6تن) , 470(7تن) , 500(9تن) , 600 (14تن), 700 و 900 می باشد که در ایران بسیار مورد استفاده قرار میگیرد .

کاترپیلار

لودرهای مورد استفاده کاترپیلار 955(لودر5 تن) , 966 (لودر6 تن), 980 (لودر9 تن), و 988 (با توان استاندارد 12 تن) در ایران می باشد .

لودرهای چینی

در این نوع معمولا ظرفیت مطرح است این لودرها از لحاظ ساختاری تفاوتی نداشته یا توان کاربردی مطرح می شوند به عنوان مثال ZL50   یا ZL30 لودر 5 تن و 3 تن می باشد

کاربرد لودرها

 • بارگیری و حمل مصالحی چون , شن , ماسه , خاک و ریختن آنها درون کامیون
 • بلند کردن و جابه جایی مصالحی چون , اجر , بلوک , سیمان و سفال
 • استفاده از آن برای گودبرداری خاک
 • کندن و تمیز کردن سطوح زمین

قسمت های مهم لودرها

موتور

موتور انرژی لازم برای حرکت لودر را فراهم می کند و معمولا پشت سر راننده قرار دارد و سوخت آنها از گازوییل , بنزین و نیروی الکتریسیته تامین می شود .

شاستی

شاستی چهارچوبی برای استقرار لودر بوده که در لودرهای چرخ زنجیری یکپارچه و لودرهای چرخ پلاستیکی به صورت یکپارچه یا کمرشکن می باشد .

سیستم هیدرولیک

سیستم هیدرولیک وظیفه انتقال نیرو از موتور به جام را دارا می باشند.

جام

جام در لودر ها از لحاظ شکل فیزیکی انواع مختلفی دارند از جمله

 • جام یونیور سال , دندانه دار برای نفوذ در خاک
 • جام حفاری عمومی , مورد استفاده در حفاری ها
 • جام صخره کن , نفوذ و استفاده در خاک های سخت

باربری استاندارد لودرها

ظرفیت چرخ های پلاستیکی و میزان بار مجاز حمل شده توسط آنها نباید از 50 % بار استاتیک واژگونی در حالتی که در حال گردش است بیشتر باشد این مقدار در لودرهای چرخ زنجیری 35% بار استاتیک واژگونی

موفق و پیروز باشید

شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

حتما ببینید

اجاره جرثقیل در آریاشهر

ضرورت استفاده از جرثقیل

چند ستاره متعلق به ماست [Total: 0 Average: 0]

Call Now Button