خانه / مقالات جرثقیل / کامیون کمرشکن چیست

کامیون کمرشکن چیست

کامیون کمرشکن

همه چیز درمورد کامیون کمرشکن

در عنوان همه چیز درمورد کامیون کمرشکن باید گفت که ,در لاتین کامیون های کمر شکن و یا مفصل دارhauler articulated نام دارد این کامیون ها برای کارهای معدنی و راهسازی کاربد دارند این ماشین دو یا سه محور از انواع تمام چرخ محرک بوده که در جلوکامیون با نام کشنده و در عقب کامیون با نام تریلر قرار گرفته اند کامیون کمرشکن  برای چرخیدن مانند لودر ها از قسمت کمر کمک گرفته و از دو بازوی هیدرولیکی کمک میگیرد امروزه این نوع کامیون ها در شرکت های کاترپیلار ,ترکس , جان دییر و دوسان از این نوع کامیون ها تولید می کنند .

  • انواع کامیون
  • کامیون جفت
  • محورکامیون چیست ؟

شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین

انواع کامیون ها

کامیونت (کامیون خاور)

این نوع ماشین از لحاظ ابعاد کمی بزرگتر از وانت بوده و دارای دو محور و 6 چرخ هستند این نوع می تواند 8 تن بار را حمل و نقل کند .

جفت

این خودرودارای 3 محور و حدودا 8 یا 10 چرخ می باشد جفت های کمپرسی 4 در6 بوده ولی باری ها 2 در 6 است و به طور میانگین ظرفیت حمل 15 تن بار را دارا می باشند .

تریلی

تریلی که با نام 18 چرخ نیز شناخته می شود این نوع ماشین های دو قسمتی بوده کهع قسمت بارگیر توسط یک مفصل به کله متصل شده این نوع در دو نوع تک و جفت وجود داشته و برای بارهای سنگین استفاده می شوند .ابعاد کله ها 4 در 6 و وزن تریلی بین 34 تا 44 تن است .

کمر شکن

شاخه ای از کامیون ها کمر شکن ها هستند که به کمک پاشنه مفصلی ثابت یا نیمه ثابت سریعتر حرکت می کنند در این نوع سیلندر های هیدرولیکی ماشین به دو بخش اصلی ماشین متصل شده وبا حرکتی عکس یکدیگر باعث موقعیت مکانی دو بخش اصلی ماشین می شوند این نوع از تریلی ها قوی تر بوده و برای حمل و نقل بارهای سنگین استفاده می شود .

بوژی کش

بوژی کش ها با تعداد محور های بیشتر برای ترابری محموله های 100 تن به بالا تردد این نوع معمولا از بیراهه ها و خاکریز ها می باشد این نوع قطار های جاده ای تریلر تعداد 100 چرخ یا بیشتر دارند .

کامیون جفت

از اولین کامیون های جفت در ایران کامیونهای 10 چرخ بودند که توسط ایران خودرو تولید می شودکامیون های تک و جفت قابلیت حمل بار بین 10 تا 15 تن را دارا هستند در ادامه به 3 نوع آنها می پردازیم ”

  • کامیون باری ؛ این نوع دارای 6 تا 10 چرخ بوده و یک جعبه بار دارند که برای حمل کالا استفاده می شود .
  • کامیون مسقف؛ این نوع مخصوص حمل بار مانند وسایل شکستنی , اثاثیه منزل در شرایط باد و باران شدید می باشد و همچنین از یک ضربه گیر در بخش داخلی انها استفاده شده تا ضربه به بار آسیب نرساند .
  • کامیون بغل بازشو ؛ معمولا درب کامیون ها در عقب قرار دارد و لی با توجه به انواع بار حملی درب این نو طوری طراحی شده است که از عقب باز شود .

محور کامیون چیست ؟

در دهه 60 و 70 با ایجاد تغییراتی در شاسی کامیون ها ی کمپرسی و باری دو محوره آنها به سه محوره تبدیل شدند این امر با نام های مختلف دیگری مانند جکی , بالابر و یا قپان گفته می شود البته قبلا نیز در تعدادی از کامیون ها در کشور دیده می شد که محور بدون دیفرانسل بالا داشتند .

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 1 Average: 5]

حتما ببینید

اجاره جرثقیل در آریاشهر

ضرورت استفاده از جرثقیل

چند ستاره متعلق به ماست [Total: 0 Average: 0]

Call Now Button