خانه / مقالات جرثقیل / انواع جرثقیل های سنگین

انواع جرثقیل های سنگین

انواع جرثقیلهای سنگین

انواع جرثقیل های سنگین

امروزه جرثقیل ها از جمله ابزارهای مهم و بسیار کارآمد محسوب می شوند به طوری که در صورت نبودن آنها بسیاری از کارها در انجام با مشکل روبه رو می شوند ساخت جرثقیل ها در زندگی بشر تاثیر بسزایی داشته و باعث تسریع و تسهیل در امور می شود به طوری که امروزه بدون استفاده از آنها کارهایی مانند ساخت و ساز , پروژه های عمرانی , حمل خودروهای سنگین , کانکس ها و در کل جابه جایی اجسام سنگین و خارج از نیروی انسانی با مشکل روبه رو می شود  این دستگاه ها انواع مختلفی داشته وهمچنین کاربردهای متفاوتی دارد از پر استفاده ترین این دستگاه ها انواع جرثقیل های سنگین می باشد . شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین با ارائه خدمات کرایه جرثقیل سنگین تا 50 تن در خدمت شماست . همراه ما باشید با جرثقیل 50 تا 360 تن سنگین

  • کاربرد جرثقیل امروزی
  • انواع جرثقیل های سنگین
  • جرثقیل های ثابت

درباره جرثقیل 50 تن بیشتر بدانید

کاربرد جرثقیل های امروزی

ساخت و ساز ماشین ها همواره برای خدمت رسانی و تسریع امور کاری بشر بوده اند با ساخت و ساز و پروژه های عظیم و جابه جایی اجسام فوق سنگین و فراتر از قدرت انسانی ساخت جرثقیل ها بوده است که به کمک بشر آمده و در پروژه هایی چون سدسازی , برج سازی , پل سازی و تمام سازه های عظیم به فرآیند ساخت تسریع بخشیده و ساخت و ساز را آسان نموده است .

انواع جرثقیل های سنگین

جرثقیل های چرخ زنجیری و چرخ پلاستیکی

این نوع از انواع جرثقیل های سنگین این نوع با توانایی 20 تن تا 4000 تن ساخته می شوند از خصویات آن ها می توان به سرعت حرکت پایین اشاره نمود نوع چرخ پلاستیکی این ماشین هاتا قابلیت باربری 35 تن ساخته می شوند این نوع با بوم تلسکوپی و بوم خرپایی ساخته شده اند .

جرثقیل های کامیونی

سرعت این ماشین  نسبت به جرثقیل های چرخ زنجیری و چرخ پلاستیکی بالا بوده و تردد آنها در جاده ها انجام گرفته در دو نوع بوم تلسکوپی و خرپایی با ظرفیت باربری شان تا 800 تن تولید می شوند .

جرثقیل دروازه ای

این نوع در دو نوع تک پل و دو پل ساخته می شود و مناسب برای حمل دستگاه های سنگین و با حجم زیاد می باشد .

جرثقیل های بالابری سنگین

این نوع در ظرفیت های مختلف 600 تا 2000 تن و دارای یک بوم و وزنه های تعادل که بر روی وزنه های زنجیری قرار دارند برای کاهش فشار بر روی بوم از یک پایه عمودی و یک خرپا استفاده می شود .

جرثقیل های برجی (تاورکرین)

این نوع برای سرویس دهی زیاد در ارتفاعات در کنار یا داخل ساختمان در حال ساخت یا پروژه های عمرانی در انواع مختلف ساخته می شوند از کاربردهای این ماشین می توان به برج سازی , راه سازی , سدسازی یا پروژه های وسیع 360 درجه اشاره نمود .

جرثقیل شناور

این نوع از انواع جرثقیل های سنگین بوده که ظرفیت بارگیری تا 9000 تن را دارا می باشد که به جرثقیل کشتی نیز شناخته می شود کابرد این جرثقیل برای ساخت و ساز های دریایی , بارگیری از کشتی ها و خارج نمودن کشتی های غرق شده استفاده می شود .

جرثقیل هوایی

همانطور که اشاره شد انواع جرثقیل های سنگین بسیار مختلف هستند و کاربردهای متفاوتی دارند نوعی از این جرثقیل ها برای جابه جایی بار هایی که از طریق زمینی امکان پذیر نمی باشند ساخته شده است و به جرثقیل آسمانی نیز شهرت دارند این سازه همچون هلی کوپتر عمل کرده و با توجه به ظرفیت آنها برای جابه جایی کالا استفاده می کنند جرثقیل های هوایی برای امداد و نجات در شرایط بحرانی استفاده می شوند.

جرثقیل های ثابت

این نوع با توجه به نامشان بر روی زمین ثابت هستند و برای بالابردن بار و مصالح کاربرد دارند جرثقیل های ثابت در انواع جرثقیل سرکشی , جرثقیل دروازه ای , جرثقیل تاورکرین و جرثقیل سقفی تولید می شوند

موفق و پیروز باشید

شرکت اجاره جرثقیل یوسفی کرین

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

حتما ببینید

اجاره جرثقیل در آریاشهر

ضرورت استفاده از جرثقیل

چند ستاره متعلق به ماست [Total: 0 Average: 0]

Call Now Button