خانه / اجاره جرثقیل / کرایه جرثقیل ساعتی بهتر است یا روزانه ؟

کرایه جرثقیل ساعتی بهتر است یا روزانه ؟

کرایه جرثقیل ساعتی بهتر است یا روزانه ؟

کرایه جرثقیل ساعتی بهتر است یا روزانه ؟

در سال های اخیر افزایش چشمگیر  هزینه اجاره جرثقیل را شاهد بودیم که ناشی از مواردی چون تورم ، تحریم قطعات جرثقیل  ، هزینه بالای استهلاک و…. ازین قبیل فاکتورهایی که همه شاهد آن هستیم بوده و شاید بصرفه نباشد که ما برای یک هفته یا یک ماه یا حتی یک روز جرثقیل اجاره کنیم . در اینجا ما با  توضیحی کوتاه به سوال شما عزیزان که پرسیده بودید “کرایه جرثقیل ساعتی بهتر است یا روزانه ؟ ” خواهیم پرداخت  و امیدواریم که برای شما عزیزان نیز مفید باشد . همراه یوسفی کرین باشید با ادامه مطلب و 5 نکته مهم که درباره اجاره ساعتی و روزانه جرثقیل که باید بدانید

جرثقیل روزانه کرایه کنیم یا ساعتی  ؟

قبل از هر چیز باید به این نکات توجه کنیم  :

 1. صرفه جویی در معطلی جرثقیل

برای مثال : هزینه  کرایه جرثقیل 3 تنی برای 3 ساعت با نرخ 1402 چیزی حدود 2 تومان میباشد این در حالیست که به ازای هر ساعت معطلی 500 تومان و همین مورد برای یک جرثقیل7 تنی حدود 1 میلیون تومان   لحاظ خواهد شد . حال تصور کنید در یک روز کاری 2 ساعت معطلی لحاظ شود ، یعنی 1 میلیون تومان برای معطلی یک جرثقیل با حد اقل تناژ به ضرر شما خواهد بود . پس اگر معطلی را به حد اقل  یا به صفر برسانید کرایه روزانه جرثقیل مقرون بصرفه تر است تا ساعتی  . بنابراین برای اجاره ساعتی جرثقیل ، همه تدارکات لازم را برای رزرو جرثقیل انجام دهید تا معطلی لحاظ نشود .

 2. درنظر گرفتن ترافیک

پیشنهاد ما به شما این است که حمل کانکس ، تجهیزات پزشکی ، دستگاه و…. هر نوع بار سنگینی را با در نظر گرفتن ترافیک درون شهری در نظر بگیرید . ساعتی که در ترافیک صرف میشود هزینه اجاره جرثقیل را بالا میبرد . ازین رو بهتر است برای جابجایی های درون شهری اخبار جاده ای را دنبال کنید و بهترین ساعت را با در نظر گرفتن ترافیک مسیر تنظیم کنید . اجاره جرثقیل یوسفی در این مورد با شما همکاری خواهد کرد .

 3. حجم کار را بسنجید

مثلا اگر شما جرثقیل 5 تنی را برای 3 ساعت رزرو کنید با نرخ 1402 چیزی حدود 2500000 تومان لحاظ میشود . حال اگر پیش بینی شما درست نباشد و حجم کار بیشتر از 3 ساعت کاری باشد نهایتا به ازای هر ساعت 700 تومان محاسبه میشود . اما اگر برای یک روز کاری همین جرثقیل را رزرو کنید 5 میلیون تومان باید بپردازید . بنابراین  سعی کنید  در محاسبه تایم اجاره جرثقیل از ما مشاوره بگیرید تا شاید نیازی به اجاره روزانه جرثقیل نباشد .

 4. تناژ بالاتر ، قیمت مناسب تر

شاید این کمی عجیب باشد اما در بسیاری از خدمات اجاره جرثقیل در محاسبه تناژ جرثقیل توسط کارفرما اشتباه رخ میدهد و باعث ضرر کردن ایشان میشود . برای مثال : کارفرما جرثقیل 5 تنی را مناسب کار خود میداند و یک روز کاری جرثقیل را رزرو میکند  که چیزی حدود  5 میلیون تومان برای یک روز کاری پرداخت میکند . اما حجم کار بالا بوده و دو روز کاری سپری میشود تا کار تمام به اتمام برسد و ایشان مجبور به پرداخت 10 میلیون تومان خواهد شد . این در حالیست که اگر یک جرثقیل 7 تنی اجاره میکرد ، طی یک روز کاری کار تمام میشد و 7 میلیون تومان پرداخت میکرد . لذا اگر میتوانید به شرکت اجاره جرثقیل مورد نظر اعتماد کنید .

 5. به  جرثقیل و  خود اوپراتور جرثقیل توجه کنید

بدون تعارف باید عرض کنیم که یک اوپراتور ورزیده و ورزشکار  و همینطور جوان برای جرثقیل که مانور خوبی در باز و بسته کردن بار دارد سرعت عمل بسیار بالاتری نسبت به کسانی دارد که این ویژگیها را نداشته باشند . ازین جهت اگر هنوز اجاره جرثقیل را پرداخت نکرده اید ، و سرعت عمل اوپراتور را پایین دیدید ، به جای اجاره روزانه جرثقیل ، هزینه اجاره ساعتی برای یک ساعت را به شرکت بپردازید تا در صورتی که کار با سرعت انجام نشد بتوانید کار را کنسل کنید . البته میتوانید در این شرایط کار را کنتراتی به جرثقیل بسپارید تا تاخیر انجام کار به ضرر شما تمام نشود  . این مسئله به شکلی دیگر در خصوص جرثقیل ها نیز صدق میکند . اجاره ساعتی یا روزانه یک جرثقیل سرویس شده و آماده بکار با تجهیزات کامل بمراتب مقرون بصرفه تر از جرثقیلی است که نه تجهیزات درست و حسابی دارد و نه سرویس شده است . پس چنانچه به هر شکل ظاهر  و نکات ایمنی خدمات را از شرکت ارائه کننده نامناسب میدانید کار را به شخص دیگری بسپارید

چند ستاره متعلق به ماست
[Total: 0 Average: 0]

حتما ببینید

سیم بکسل استاندارد جرثقیل

سیم بکسل استاندارد جرثقیل

چند ستاره متعلق به ماست [Total: 0 Average: 0]

Call Now Button